REZERWACJA
BOOKING
Data Przyjazdu:
Data Wyjazdu:
Pokoje:
1
2
3
4
Dorośli:
1
2
3
4
Dzieci:
0
1
2
3
4
E-mail:
Telefon:

ATRAKCJE

Obowiązkowym punktem wizyty w Malborku jest zwiedzenie największej atrakcji Malborka – Zamku Krzyżackiego. Położony jest na prawym brzegu Nogatu. Największy gotycki zespół zamkowy na świecie o powierzchni ok. 21 hektarów i łącznej kubaturze budynków przekraczającej ćwierć miliona metrów sześciennych. Uważany jest za największą budowlę ceglaną wzniesioną rękami człowieka. Jest to największy w Europie ceglany zamek gotycki, niegdyś stolica Zakonu Krzyżackiego i siedziba Wielkich Mistrzów. W roku 1997 zamek został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Nieprzypadkowo mówi się, że to „największa góra cegieł na północ od Alp”.

Odwiedzając zamek nie można zapomnieć o podróży po Nogacie. Historyczna rola Nogatu jako drogi wodnej jest bardzo ważna. Istnieje możliwość rezerwacji rejsu gondolą z miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji lub wynajęcia gondoli na rejs do Białej Góry (ok. 3,5 godziny). Podróż zaczyna się w Malborku, gdzie u brzegów Nogatu podziwiać możemy majestatycznie dominujący nad miastem Zamek, Rezerwat Przyrody, śluzy, w tym największą w Białej Górze w miejscu, w którym Nogat wpada do Wisły. Jest to jedna z najbardziej okazałych i efektownych budowli hydrotechnicznych w Polsce i wciąż budzi respekt miłośników architektonicznych arcydzieł.

Poza zamkiem warto odwiedzić malborską Starówkę z gotyckim kościołem św. Jana Chrzciciela z II połowy XIV w. – pierwszą świątynię wybudowaną poza murami zamku, Ratusz Staromiejski, Zespół Murów Obronnych z dwiema średniowiecznymi Bramami Miejskimi – Bramą Mariacką i Garncarską, oraz Szkołą Łacińską.

malbork

Fitnessclub Atlantis – 500 metrów od Hotelu

Sala zabaw dla dzieci (W Galerii Malborskiej) – 200 metrów od Hotelu

Kryty Basen Malbork – 250 metrów od Hotelu

Ścianka wspinaczkowa – 450 metrów od Hotelu

Lodowisko (od Listopada do Marca) – 450 metrów od Hotelu

POLECAMY

Warto też, znajdując się w okolicy, odwiedzić „Małą Holandię”, czyli Żuławy. Depresje i krowy holenderki, a także ślady potomków autentycznych Holendrów. Początki osadnictwa na Żuławach Wiślanych sięgają połowy XVI w. Dzisiaj prawdziwych mennonitów już tutaj nie ma, ale pozostały po nich liczne domy typu holenderskiego, kilka cmentarzy i dwa ostatnie zabytkowe kościoły (w Jeziorze i Rozgarcie). Największy i najlepiej zachowany cmentarz menonicki w delcie Wisły znajduje się w Stogach koło Malborka. Przetrwało tam około 90 kamiennych steli, czyli pionowych prostokątnych płyt, zwykle zakończonych od góry trójkątnym tympanonem z inskrypcjami ku czci zmarłego i wersetami biblijnymi oraz ciekawą symboliką nagrobną.

Będąc na Żuławach Wiślanych trzeba odwiedzić położony na zachód od wsi Raczki Elbląskie najniżej położony punkt w Polsce (1,8 m p.p.m), wiejskie kościółki gotyckie ze strzelistymi drewnianymi wieżami, zabytkowe holenderskie zagrody, stare, pięknie zdobione domy podcieniowe, a także niewielkie, pamiętające czasy holenderskich osadników malownicze wioski.

Warto również wybrać się na Mierzeję Wiślaną. Rozciągają się tutaj piękne, szerokie plaże, zaliczane do najlepszych w tej części Europy. Dobrze rozwinięta jest tu turystyka wodna – windsurfing i żeglarstwo oraz turystyka wodna śródlądowa – rejsy rzekami i kanałami w ramach Pętli Żuławskiej. Jest to odcinek Międzynarodowej Drogi Wodnej, prowadzącej z Rotterdamu aż do Kłajpedy, a przede wszystkim sieć portów, przystani żeglarskich i pomostów do cumowania najwyższej klasy. Rosnącą popularnością cieszy się przejażdżka zabytkową kolejką wąskotorową, którą w sezonie letnim można przejechać trasę od Nowego Dworu Gdańskiego przez Stegnę do Sztutowa lub Mikoszewa. Należy zahaczyć także o Żuławski Park Historyczny.

Będąc w Malborku odwiedźmy również Gdańsk, klimatyczne miasto z 1000-letnią historią i pięknymi zabytkami, tętniące życiem o każdej porze. Zobacz jak na przestrzeni wieków rozwijał się Gdańsk i jak rodziła się Solidarność. Przekonaj się do piękna bałtyckiego złota – bursztynu.

Pokazy wieczorne światło – woda – dźwięk przy Fontannie (1 czerwca – 31 lipca ,21:00 (H), 22:00 ; 1- 31 sierpnia 20:30 (H), 22:00 ; 1- 30 września 21:00 (H) ) – 240 metrów od Hotelu

Przejażdżka kolejką turystyczną (od 1.06 do 30.09) – 200 metrów od Hotelu

MINIGOLF Malbork – 700 metrów od Hotelu

Park Linowy Malbork – 800 metrów od Hotelu

Park Dinozaurów – 850 metrów od Hotelu